Share
Dil TR | EN

BİZİM HAKKIMIZDA

01

BİZİM HİKAYEMİZ

Biz, Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. olarak yatırımlarda ihtiyaç duyabileceğiniz mimarlık ve mühendislik tasarım hizmetleri ile teknik müşavirlik hizmetlerini sağlamaktayız.

Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. dinamik ve tecrübeli kadrosu ile yurtiçinde ve yurtdışında; “teknolojik”, “yenilikçi” “yaratıcı” ve “ekonomik” mimarlık ve mühendislik tasarım çözümleri ile proje ve teknik müşavirlik hizmetleri sunan tasarım ve müşavirlik ofisidir. 

02

BİZİM UZMANLIĞIMIZ

TASARIM

İNŞAAT YÖNETİMİ

İNŞAAT SUPERVİZYON

03

BİZİM HAKKIMIZDA

04

HAKKIMIZDA GÖRÜŞLER

KENT DATAPARK

Sn. İlgili

Azerbaycan’da Koç Sistem ile birlikte yürüttüğümüz ‘’ BAKCELL OMC ‘’ Projesine ait fikir projesi çalışmalarında Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile çalışılmıştır.

Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. projemizde başarılı bir çalışma yürütmüştür.

Referans Mektubu

 

KENT DATAPARK

Sn. İlgili

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi sınırları içinde gerçekleştirilen ‘’ Zenium, İstanbul One Veri Merkezi ’’ yatırımı ile ilgili mimari, statik, mekanik, elektrik ve altyapı disiplinlerindeki tüm proje aşamalarında ve mesleki kontrollük konusunda Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile çalışılmıştır.

Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş., proje ve kontrollük hizmetleri aşamasında firmamızın  ve yatırımın menfaatlerini ve üstlendiği projenin selametini her zaman ön planda tutmuş, soru ve sorunlara hızlı ve doğru çözüm üreterek başarılı bir çalışma yürütmüştür.

Referans Mektubu

 

KENT DATAPARK

Sn. İlgili

Türkiye’de ticari veri merkezi konusunda bir ilk olması adına başladığımız ‘’ Datacenter İstanbul ‘’ Projesine ait fikir ve avan projesi çalışmalarında Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile çalışılmıştır.

Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş., Türkiye’de bir ilk olmasına rağmen doğru çözümlerin üretiminde başarılı bir çalışma yürütmüştür.

Referans Mektubu

 

GOSB VERİ MERKEZİ

Sayın İlgili

Gebze Organize Sanayi Bölgesi içinde yapımına başlanan ‘’ GOSB Kontrol ve Veri Merkezi ‘’ yatırımı ile ilgili mimari, statik, mekanik, elektrik ve altyapı disiplinlerindeki tüm proje aşamalarında Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile çalışılmıştır.

Firma, görev süresi boyunca üst düzey performans ile çalışmak sureti ile kuruluşumuzun çıkarlarını korumuş, projenin zamanında ve hedef standartlara uygun şekilde hayata geçirilmesi için başarılı bir hizmet vermiştir.

Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

Referans Mektubu

http://www.gosb.com.tr/haberler/gosb-%E2%80%9Cyilin-en-iyi-bt-yonetisim-projesi%E2%80%9D-odulunu-aldi-

http://www.gosb.com.tr/haberler/gosb-%E2%80%9Cyilin-en-iyi-veri-altyapisi-projesi%E2%80%9D-odulune-layik-goruldu-

 

HILL INTERNATIONAL PROJE YÖNETİMİ ve DANIŞMANLIK A.Ş.

Sn. İlgili

Proje yönetimi tarafımızca gerçekleştirilen Edirne Bademlik’te yer alan ‘’ Turkcell Edirne Veri Merkezi İnşaatı ‘’ ile Kayseri’de yer alan ‘’ Turkcell Kayseri Veri Merkezi Tadilatı ’’ yatırımı ile ilgili mimarlık, mühendislik disiplinlerinde tüm proje aşamalarında, Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile çalışılmıştır.

Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. işe hakimiyeti, bilgi ve birikimi ile çalışmalarımıza ciddi katkı sağlamıştır.

Referans Mektubu

 

TEK YAPI İNŞAAT ve TİCARET A.Ş.

Sayın İlgili,

Gebze Organize Sanayi Bölgesi sınırları içinde yapım yüklenimi tarafımızca gerçekleştirilen ‘’ Turkcell Veri Merkezi ‘’ yatırım ile ilgili mimari disiplinindeki tüm proje aşamalarında, diğer disiplinler ile olan koordinasyonda Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile çalışılmıştır.

Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile işbirliğimizden memnun olduğumuzu, işe hakimiyet, bilgi ve birikimi ile çalışmalarımıza önemli katkılar sağladığını ifade etmek isteriz.

Alaz Albay Mimarlık Mühendislik Müşavirlik A.Ş. ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

Referans Mektubu

 

CANTAŞ İÇ VE DIŞ TİCARET SOĞUTMA SİSTEMLERİ SAN. A.Ş.

CForm…..A.Ş. Güzeller Organize Sanayi Bölgesi soğutma ekipmanları üretim ve Depolama tesisi yatırımımızın tüm tasarımı proje müellifi mimar A.Alaz Albay tarafından yapılmıştır. Kendisi ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

Referans Mektubu

 

CANTAŞ İÇ VE DIŞ TİCARET SOĞUTMA SİSTEMLERİ SAN. A.Ş.

Cantaş Soğutma…. A.Ş. Güzeller Organize Sanayi Bölgesi soğutma Gazı Dolum ve Depolama tesisi yatırımımızın tüm tasarımı proje müellifi mimar A. Alaz Albay tarafından yapılmıştır. Kendisi ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

Referans Mektubu

 

SCATTOLINI S.p.A.

To whom it may concern,

All design works of our SCATTOLINI Otomotiv Production and Storage Facility Investment in Acısu Industrial Zone – Turkey have been executed by Alaz ALBAY as our architect of record.

For my personal experience I highly recommend him for his excellent capacities at building design and the related management services as well as his professional and Customer oriented attitude.

Sincerely

Referans Mektubu

 

SIEMENS SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

Siemens A.Ş. Gebze Organize Sanayi Bölgesi ( GOSB ) Üretim ve Depolama Tesisi yatırımımızın tüm tasarımı, proje müellifi mimar A. Alaz Albay tarafından yürütülmüştür. Proje süresince yapmış olduğu başarılı çalışma için kendisine teşekkür ederiz.

Referans Mektubu

 

SIEMENS SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

Siemens A.Ş. Gebze Organize Sanayi Bölgesi ( GOSB ) Üretim ve Depolama Tesisi mutfak yatırımımızın tüm tasarımı, proje müellifi mimar A. Alaz Albay tarafından yürütülmüştür. Proje süresince yapmış olduğu başarılı çalışma için kendisine teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Referans Mektubu

 

PLASTİFAY KİMYA ENDÜSTRİSİ A.Ş.

Sayın İlgili,

Gebze, Dilovası, Gebkim / Kimya ihtisas OSB de yapılmakta olan fabrika yatırımımız ile ilgili,

İnşaat evveli tüm proje süreçlerimizde ve inşaat sürecinde Sayın Alaz Albay’ın bilgi ve tecrübesinden faydalandık.

Yaptığımız araştırmalarda kendisi ve ekibinin, bu tarz sanayi tesisleri projelendirme konusunda yüksek tecrübeleri olduğu yönündedir.

Kendisi ve ekibine teşekkür ederiz.

Referans Mektubu

 

Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama A.Ş.

Sayın İlgili;

Firmamızın Şekerpınar Üretim Depolama Tesisi ve Yönetim Binası inşaatının mimari projesini Sn. Alaz Albay üstlenmiştir. Kendisi ile yaklaşık 3 yılı aşkın süredir Proje tasarım ve Proje Kontrollük işleri nedeniyle çalışmaktayız.

Sn. Albay üstlendiği görevleri; işine hakimiyeti, bize iyi hizmet sunma yönündeki gayreti, yaptığı çalışmalarda kaliteyi ön planda tutup müşteri memnuniyetine göstermiş olduğu önem ve hassasiyet ile başarıyla yerine getirmiştir.

Kendisiyle çalışılmasını tavsiye ederim.

Referans Mektubu

 

Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş.

İlgili Mercilere,

Alarko Carrier’in Gebze Organize Sanayi Bölgesi Üretim ve Yönetim Tesisi’nin tasarım ve inşaat kontrollük işleri sırasında, çalışmakta olduğu firma adına proje sorumlusu olarak Mimar Alaz Albay ile çalışılmıştır.

Kendisi görev süresinde firmamızın çıkarlarını ve projenin selametini ön planda tutarak başarılı bir hizmet vermiştir.

Bu çalışma tesisin tamamlandığından bu yana gayet yapıcı bir ilişki olarak da devam etmektedir.

Bizim açımızdan kendisi, çalışılması tavsiye edilecek biri olarak değerlendirilmektedir.

Saygılarımızla,

Referans Mektubu

 

AKÜMSAN PLASTİK ÜRÜNLERİ SANAYİ ve TİCARET A.Ş.

Sn. Yetkili

Şirketimize ait İstiklal Mah. Atatürk Cad. No: 19 Esenyurt / İstanbul adresinde bulunan Üretim ve Depolama Tesisinin tasarım ve kontrollük işleri sırasında Mimar Sn. Alaz ALBAY ile çalışılmıştır.

Sn. ALBAY’ın başarılı çalışmalarından dolayı ikinci tesisimiz olan Akçaburgaz Mah. Mareşal Fevzi Çakmak Cad. No:4 Esenyurt / İstanbul adresindeki tesisinin tasarım işleri sırasında Proje Müellifi olarak tekrar tercih edilmiş ve kendisi ile çalışılmıştır.

Her iki tesisimizin yapımında görev alan Sn. ALBAY görev süresinde firmamızın çıkarlarını ve projenin selametini ön planda tutarak başarılı bir hizmet vermiştir. Kendisi ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

Referans Mektubu

 

PUTZMEISTER MAK. SAN. ve TİC. A.Ş.

Sayın İlgili,

Putzmeister Makine Sanayi ve Tic. A.Ş. Çerkezköy O.S.B.’ de Kamyona Monte Beton Pompası üretimi yapmaktadır.

Firmamız, tesis tasarım, ihale ve inşaat yönetimi işleri sırasında Proje Müellifi Mimar Alaz Albay ile çalışmıştır. Kendisi görev süresi boyunca firmamızın çıkarlarını ve projenin selametini ön planda tutarak başarılı bir hizmet vermiştir.

Çalışma süreci boyunca göstermiş olduğu titizlik ve verdiği güven sebebiyle, kendisi ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

Referans Mektubu

 

BİLİM İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Sayın Yetkili,

Bilim İlaç, GOSB 1900 Sokak No:1904 41400 Gebze-Kocaeli adresinde bulunan İlaç Üretim Tesisinin 2006-2009 yılları arasındaki tasarım ve inşaat yönetim işleri sırasında Proje Müellifi Mimar Alaz Albay ile çalışılmıştır.

Kendisi görev süresi boyunca üst düzey performans ile çalışmak suretiyle kuruluşumuzun çıkarlarını ve projenin zamanında ve hedef standartlara uygun şekilde hayata geçirilmesi için başarılı bir hizmet vermiştir.

Kendisi ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

Referans Mektubu

 

CLARIANT

Sayın İlgili,

Şirketimizin Gebze Organize Sanayi Bölgesi 1 ada, G22B14C1D-1A numaralı pafta, 3 no’lu parselde mevcut 55.990.-m2 büyüklükteki arsası üzerinde kurulu bulunan Kimyasal Madde Üretim ve Depolama Tesisinin tasarım ve inşaat kontrollük hizmetleri Sn. Alaz Albay yönetiminde yürütülmüştür.

Proje kapsamında 2007-2011 yılları arasında ve iki ayrı aşamada 16.000 m2 taban alanı üzerinde toplam yaklaşık 26.000 m2 inşaat alanına sahip çeşitli büyüklük ve fonksiyonlarda kimyasal madde üretim binası, masterbatch üretim binası, kimyasal madde depolama binası, yönetim binası ile bunlarla ilgili altyapı, enerji, arıtma binalarının tasarım ve yapımı gerçekleştirilmiştir.

Sn. Alaz Albay bu süre içerisinde gerek proje müellifi ve gerekse proje kontrol müdürü olarak firmamızın menfaatlerini ve üstlendiği projenin selametini her zaman ön planda tutmuş, soru ve sorunlara hızlı ve doğru çözümler üreterek başarılı bir çalışma yürütmüştür.

Bu husus işveren adına proje yönetimini birlikte yürüttüğümüz İsviçre merkezde bulunan grup proje mühendislik birimi tarafından da çeşitli vesilelerle ifade edilmiştir.

Kendisi ile çalışılmasını tavsiye ederiz.

Referans Mektubu

 

POLYPLEX EUROPA POLYESTER FİLM SAN. VE TİC. A.Ş.

TO WHOM SO EVER IT MAY CONCERN

All design works of our Polyplex Europa Production and Storage Facility investment in Çorlu Free Zone have been executed and managed by Alaz Albay as our achitect of record. We highly recommend you to work with him in design and management services.

 

POLYPLEX RESİNS SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

TO WHOM SO EVER IT MAY CONCERN

All design works of our Polyplex Resins Production and Storage Facility investment in Çorlu Free Zone have been executed and managed by Alaz Albay as our achitect of record. We highly recommend you to work with him in design and management services.

 

ECZACIBAŞI

Sayın, Alaz Albay Mimarlık, Mühendislik, Müşavirlik A. Ş.

Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri Gebze fabrikamızın kuruluşunda, aşağıda belirtilen işler Alaz Albay Mimarlık, Mühendislik, Müşavirlik tarafından yapılmıştır.

  *  Satın alınan araziden azami istifade için iş akış ve proseslerimizin değerlendirilmesi,

  *  Fabrika operasyonuna ilave istenen lojistik depo ihtiyacını da dikkate alan avan yerleşim projelerinin oluşturulması,

  *  Ruhsat ve uygulamaya esas mimari, static, mekanik, elektrik ve bina otomasyon projelerinin oluşturulması,

  *  İhale idari ve teknik şartnamelerinin hazırlanması,

  *  Nihai yüklenici seçiminde danışmanlık,

Takiben 12 ay süren inşaat ve geçici kabul süreçlerinde mesleki kontrollük ve müşavirlik hizmetleri

Yukarıda bahsedilen hizmetleriniz ve projemizin her safhasında gösterdiğiniz liderlik, yönlendirmeleriniz, yardımlarınız için teşekkür eder başarılarınızın devamını temenni ederiz,

Saygılarımla,

Referans Mektubu

 

05

BİZİM KRONOLOJİMİZ

2014 - 2018

CANTAŞ GAZ DOLUM TESİSİ, Gebkim, Kocaeli, Türkiye, TS+İY, 6.000 m2
BLOQUE 17 REZİDANS PROJESİ, Kemerburgaz, İstanbul, Türkiye, TS+İY, 8.000 m2
AKÜMSAN OFİS VE DEPOLAMA TESİSİ, Kıraç, İstanbul, Türkiye, TS+İY, 3.000 m2
ERENSAN HQ DEKORASYON İŞLERİ, İstanbul, Türkiye, TS+İY+MK, 1.800 m2
ENPLAST PROSES KULESİ, Aliağa, İzmir, Türkiye, TS, 1.000 m2
ENPLAST REAKTÖR BİNASI, Aliağa, İzmir, Türkiye, TS, 2.000 m2
RAVAGO MİSAFİRHANE, Alosbi, İzmir, Türkiye, TS, 530 m2
AKS Üretim Tesisi, Çerkezköy, Tekirdağ, Türkiye, TS, 35.194 m2
SIEMENS EM LP Üretim Tesisi, Gebze, Kocaeli, Türkiye, TS+İY, 11.500 m2
SIEMENS MO UT Üretim Tesisi, Gebze, Kocaeli, Türkiye, TS+İY, 12.700 m2
SIEMENS DF CS Tesisi, Gebze, Kocaeli, Türkiye, TS+İY, 2.700 m2
GOSB VERİ MERKEZİ, Gebze, Kocaeli, Türkiye, TS, 600 m2
GOSB SAĞLIK HİZMETLERİ ÜNİTESİ, Gebze, Kocaeli, Türkiye, TS, 1900 m2
MICHELIN LOJİSTİK DEPOLAMA, Gebze, Kocaeli, Türkiye, TS, 24.000 m2
TURKCELL VERİ MERKEZİ, Gebze, Türkiye, TS, 30.000 m2  
TURKCELL VERİ MERKEZİ, Edirne , Türkiye, TS, 1.500 m2  
TURKCELL VERİ MERKEZİ, Kayseri , Türkiye, TS, 400 m
ECZACIBAŞI HİJYEN TESİSİ, Gebze, Kocaeli, Türkiye, TS, 24.000 m2
RAVAGO TESİSİ, İzmir, Türkiye, TS, 35.000 m2
RAVAGO TESİSİ, Al- Jubail, Suudi Arabistan, TS, 21.000 m2 
ZENIUM VERİ MERKEZİ, İstanbul, Türkiye, MK, 38.500 m2
GOSB CAMİ, Gebze, Kocaeli, Türkiye, MK, 9.000 m2
ADEL FABER Üretim Tesisi, Kocaeli, Türkiye, MK, 30.000 m2
ANADOLU MOTOR Tesisi, Çayırova, Kocaeli, Türkiye, MK, 26.000 m2
PLASTİFAY II Üretim Tesisi, Gebkim, Kocaeli, Türkiye, MK, 13.000 m2

TS: TASARIM
MK: MESLEKİ KONTROLLÜK
​İY: İNŞAAT YÖNETİMİ

HAKKIMIZDA